Valentine’s day

lifestyle

14 lutego, dzień zakochanych, to święto które swe pierwsze kroki stawiało już w średniowieczu.  Stało się popularne w latach 90-tych, kiedy amerykańscy spece od marketingu musieli znaleźć nowy pretekst do wydawania pieniędzy między Bożym Narodzeniem a Wielkanocą. Nad Wisłą obchodzi się Noc Kupały, ale nie ma nic złego w tym by również 14 lutego dodatkowo poświęcić trochę czasu ukochanej osobie i uczynić ten dzień wyjątkowym. Możliwości jest tyle, ile kolorów w gamie, może i nawet więcej.

Jeśli jesteś jedną z tych osób mruczących, burczących bądź bla bla bla  na widok wystaw sklepowych pełnych czerwonych serc, kartek upominkowych, słodkich pluszaczków usmiechających się zza szyby do Ciebie, zawsze możesz zaserwować swojej drugiej połówce pyszne śniadanie, myślę że tak rozpoczęty dzień nie jest już w stanie nic zepsuć. Jeśli natomiast nie masz, nigdy nie miałeś i nie zamierzasz mieć nic wspólnego ze swoją kuchnią, to może lepiej nie kusić losu i wybrać się do restauracji, kawiarnii – wtedy w oczekiwaniu na realizację zamówienia będziecie mogli spokojnie sobie porozmawiać, popatrzeć w oczy bądź w sufit, ale zawsze będzie to wspólnie spędzony czas.

Filmowy klasyk z dziedziny komedii romantycznych może być zwieńczeniem tego dnia, a oto kilka naszych sprawdzonych propozycji:

1. 1fotok

Holiday (2006) – jeden z moich ulubionych filmów, lekki, łatwy i przyjemny, ze świetną muzyką Hausa Zimmera, którą wykorzystaliśmy w naszym filmie weselnym.

2. kiedy-harry-poznal-sally8

Kiedy Harry poznał Sally (1989) – czy mężczyzna i kobieta mogą być po prostu przyjaciółmi? Na to pytanie starała się odpowiedzieć Nora Ephron w swoim najlepszym dziele. Mam do tego filmu szczególny sentyment.

3. 227278.1

Lepiej być nie może (1997) – to moja 3 propozycja, ten film nie jest stricte komedią romantyczną, ale w zabawny sposób pokazuje różne rodzaje miłości i przywiązania. Uwielbiamy go za błyskotliwy scenariusz.

 

Jedna uwaga do wpisu “Valentine’s day

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s